Tarnowska Nagroda Filmowa

Festiwal wybranych

polskich filmów fabularnych

10 - 16 maja 2009

 

pod patronatem
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Stowarzyszenia Filmowców Polskich
Marszałka Województwa Małopolskiego
Prezydenta Miasta Tarnowa

   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

   
   

 

Aktualności

Finał 23 TNF na antenie TVP3 Kraków

"W CIEPŁYM MIEŚCIE", emitowanym na antenie TVP INFO 20 maja 2009 roku możesz zobaczyć fragment Gali Wręczenia Nagród 23 TNF.

Ekipa W11 i pokazy kaskaderskie w Dzień Dobry TVN

16 maja na antenie programu Dzień Dobry TVN przedstawiono rozmowę z komisarzami z serialu "Wydział Śledczy W11" oraz fragmenty pokazów kaskaderskich towarzyszących 23 Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej. Zobacz relację.

Tarnowska Nagroda Filmowa, festiwal wybranych polskich filmów fabularnych – realizowana już od 23 lat – jest wydarzeniem popularyzującym, promującym, a tym samym upowszechniającym dorobek polskiej kinematografii i najstarszą po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni imprezą związaną z polskim filmem.

W tym roku 23 Tarnowska Nagroda Filmowa odbędzie się w dniach 10 – 16 maja 2009 r., a program Festiwalu adresowany jest jak zawsze do widzów w każdym wieku; zarówno dzieci, młodych, jak i dorosłych. Festiwal nasz, wielokrotnie wspierany i rekomendowany był przez znaczące osoby i instytucje, w tym: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Tarnowa, jak również wielu znaczących ogólnopolskich patronów medialnych.

Dowodem tego, jak pozytywnie jest postrzegany nasz Festiwal w środowisku filmowym i na mapie imprez filmowych w Polsce, może być fakt nominowania Tarnowskiej Nagrody Filmowej w kategorii „Krajowe wydarzenie filmowe” do pierwszej edycji Dorocznych Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) za lata 2006, 2007.

W tym roku również honorowym patronatem Festiwal objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Tarnowa. W programie tegorocznej edycji 23 Tarnowskiej Nagrody Filmowej, festiwalu wybranych polskich filmów fabularnych znajdą się stałe propozycje regulaminowe, jak projekcje konkursowe, jak również szereg imprez towarzyszących.