Strona główna / Imprezy

Imprezy

Tarnowska Nagroda Filmowa od lat to nie tylko Festiwal zamknięty w sali kinowej. Oprócz filmów konkursowych czy Kina Młodego Widza Festiwal wychodzi do mieszkańców Tarnowa poza salę projekcyjną kina Marzenie.

Pierwsza impreza towarzysząca 23 TNF odbędzie się w dniu jej rozpoczęcia, czyli 10 maja. Na deskach Teatru im. L. Solskiego przedstawimy spektakl Teatru Powszechnego z Warszawy pt. „Słoneczni chłopcy”. To nie lada gratka dla tarnowskich teatromanów, bo w obsadzie przedstawienia same gwiazdy: Franciszek Pieczka, Zbigniew Zapasiewicz czy Adam Woronowicz. Wizyta Franciszka Pieczki ma związek z uhonorowaniem go Nagrodą za całokształt dotychczasowej twórczości (Statuetka "Wierność") przez organizatorów Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
Podczas TNF będzie można również uczestniczyć w spotkaniach z twórcami, które w większości odbędą się po projekcjach filmów konkursowych w kawiarni kina Marzenie. Innymi imprezami towarzyszącymi 23 TNF będą plenerowe pokazy kaskaderskie na tarnowskim Rynku, wystawy związane z polską kinematografią, debata z udziałem producentów filmowych, promocje książek o kinematografii, plenerowy koncert muzyki filmowej, czy prezentacje cyfrowych kopii najważniejszych polskich dzieł filmowych.